Baffle Tavan SSS Sıklıkla Sorulan Sorular

Baffle Tavan SSS: Müşterilerimizin Baffle Tavan hakkında sıklıkla sorduğu sorular ve bu sorulara verilen cevapları derlediğimiz bu yazımızın sizlere yardımcı olmasını ümit ediyoruz.

Asma Tavan Nedir?

Asma Tavan mevcut betonarme, çelik konstrüksiyon veya ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik imalatlara montaj boşluğu sağlayan sisteme verilen ortak isimdir. Mevcut tavandan sarkıtılan metal çubuklara yatay profiller asılarak oluşturulan bu sistem alçıpan ya da dekoratif paneller ile sonlandırılır. Böylece asma tavan kurulan yerlerde ciddi alan tasarrufu yapılır.

Alce Asma Tavan Sistemleri

Baffle Tavan; Doğrusal (linear) plakaların, tavana sabitlenmiş askı tellerine veya tırnaklı taşıyıcı sisteme montajlanması sonucu ortaya çıkan, genellikle alüminyum veya çelik galvaniz sacdan üretilen, hızlı ve kolay kurulumu ile esnek tasarım için tercih edilen dekoratif bir asma tavan sistemidir.

Baffle Asma Tavan Alce İnovati̇f Tasarim Yapi Si̇stemleri̇ İnşaat Dekorasyon Li̇mi̇ted Şi̇rketi̇
Örnek Baffle Tavan Projesi

Alüminyum veya galvaniz çelik sac malzemeden üretildikleri için yanmaz (EN 13501-1’e göre yangın sınıflandırmasına karşı yüksek direnç) ve rutubete karşı dirençlidir. 

Tavanın görünmesi kolaydır, bina altyapısına yapılacak değişiklikler için çok uygundur. İmalat aşamasında özel müdahale ile montaj yapılacak mekanın özelliklerine göre şekil verilebilir ve tam bir bütünlük sağlanmış olur.

Baffle Asma Tavan Alce İnovati̇f Tasarim Yapi Si̇stemleri̇ İnşaat Dekorasyon Li̇mi̇ted Şi̇rketi̇
Sarkıt Baffle Tavan

Baffle Asma Tavan Malzemeleri genellikle Alüminyum ve Galvaniz çelik sac gibi metal hammaddeden üretimi tercih edilse de bazı projelerde Ahşap Baffle Asma Tavan kullanımına rastlamak mümkün. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken; ahşabın binaya ek ağırlık getirerek yük bindireceği ve hesaplamalarda dikkate alınmadığında istenmeyen durumlara yol açabileceği hususudur.

Bir diğer husus da; ahşap hammaddenin metal hammaddeye kıyasla çok daha maliyetli olmasıdır.

Gürültü ve yankı dahil olmak üzere istenmeyen akustik sorunları etkin bir şekilde kontrol eder. Toplantı salonları ve sınıflar gibi ortamlarda özellikle önemli olabilecek konuşma anlaşılırlığını geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

Baffle Asma Tavan Alce İnovati̇f Tasarim Yapi Si̇stemleri̇ İnşaat Dekorasyon Li̇mi̇ted Şi̇rketi̇
Akustik Baffle Tavan

Baffle Asma Tavan tasarlanma biçimleri nedeniyle ham tavanın görülmesini sağlar ve çok açık bir his yaratır.

Farklı seviyelerde akustik ve görsel efekt vermek için geniş bir renk ve yüzey yelpazesinin yanı sıra farklı doku türlerinde Baffle Tavan modelleri mevcuttur. Daha geniş ve daha dar düzenlemeler, bölmelerin nasıl performans gösterdiği ve mekanda hissettirdiği derinlik etkisiyle doğru orantılıdır.

Baffle Tavan m2 fiyatları malzemeye, uygulama yapılacak alanın ölçüsüne, iki plaka arasındaki boşluk oranına (aks aralığı) ve ekleme-yan kapak kullanım durumlarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle; aklınızdaki proje ile ilgili detay verdiğiniz taktirde, çok kısa bir süre içinde tam fiyat bilgisini verebiliriz.

Baffle Tavan başlangıç fiyatı 27.50 $+KDV'dir. Belirtilen fiyat 50×90 mm 250 aks aralıklı ve ahşap görünümlü alüminyum Baffle Asma Tavan fiyatıdır.

Baffle Tavan siparişlerinizin sizlere daha kısa sürede ulaşabilmesi adına stokumuzda bulunan renk ve ölçüdeki ürünleri; İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana'da bulunan depolarımızdan teslim seçeneğimiz de mevcuttur. Lütfen renk ve ebat stok durumu ile ilgili olarak buradan bilgi alınız. 

Baffle Tavanlar hakkında daha fazla bilgi almak için teknik ekibimizle veya Baffle Asma Tavan Fiyatları için satış ekibimizle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Petek Asma Tavan bir diğer deyişle Açık Hücreli Asma Tavan (Open Cell); Proje uygulanacak alanda; modern ve şeffaf bir görünüm için kullanılan, alüminyum ve galvaniz çelik malzemeden imal edilmiş Petek Asma Tavan Sistemleri, özel boşluklu yapısı nedeniyle, proje uygulanacak alana derinlik ve sonsuzluk hissi katmakta, bu da onu en çok tercih edilen asma tavan sistemlerinden biri yapmaktadır. Baffle Asma Tavan Sistemlerine göre daha ekonomik bir tercih seçeneğidir.

Petek Asma Tavan Alce İnovati̇f Tasarim Yapi Si̇stemleri̇ İnşaat Dekorasyon Li̇mi̇ted Şi̇rketi̇
Örnek Petek Tavan Projesi

Boya öncesinde, hassas yüzey temizliği ve fosfat kaplaması uygulanır. 6 robot kollu elektro statik sistem sayesinde minimum 60 mikron boya panele uygulanır ve 180 metre uzunluğundaki fırında pişirilir. Tüm boyama işlemi otomatik olarak bilgisayar kontrolünde gerçekleşir.

Anti-Mikrobiyal boya sayesinde, panel yüzeyindeki bakteri oluşumunu engellemede yüksek performans sağlanır.

Petek Asma Tavan Sistemlerinde; 200 mm, 150 mm, 100 mm, 75 mm ve 50 mm göz aralık seçenekleri sistemin farklı büyüklükteki alanlarına uygunluğunu sağlamaktadır. Bu sistemin yapısı açık hücre biçiminde olduğundan tavanla sistem arasında hava dolaşımı sağlanır. Ayrıca; tavan ile asma tavan arasında kalan tesisatı bir maske gibi kapatarak daha dekoratif bir görüntü elde edilir. Projelere farklı tasarım alternatifleri sağlayan çeşitli ışık fikstür uygulamalarıyla fark yaratmaktadır.

Petek Tavan Teknik Detay
Petek Tavan Teknik Detayları

Tasarım özgürlüğü sunan Petek Asma Tavanlar Hastaneler, Ofisler, Sanayi Tesisleri, Metro İstasyonları, Bankalar, Oteller, Alışveriş Merkezleri, Hava Alanları, Spor Kompleksleri vb. gibi alanlarda gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Petek Tavanın; Standart T-15 Sistem ve Demonte (Kendinden Taşıyıcılı) Sistem seçenekleri bulunmaktadır.

Standart T-15 ve Demonte Sistemde; 200 mm, 150 mm, 100 mm, 75 mm ve 50 mm göz aralığı opsiyonları bulunmaktadır. Panel boyutu tüm sistemlerde 600 mm x 600 mm’dir.

Petek Tavan Genel Özellikleri;

  • Müdahale kolaydır, rahatça sökülür ve takılır.
  • Farklı ölçü ebatları sayesinde mekanlar da tamamlayıcılık ve estetik katar.
  • Tavan arası boşluğunda hava sirkülasyonu sağlar.
  • Demonte özelliği sayesinde stoklaması kolaydır.
  • Kendinden taşıyıcılıdır ve yekpare tavan görünümü sağlar.

PANEL MALZEME SEÇENEKLERİ: Alüminyum – Sıcak Daldırma Galvaniz Çelik

AKUSTİK: Akustik kumaş ile αw: 1,00’e kadar yüksek ses yutma değerleri 

NEM: Galvaniz panel: 90% RH, Alüminyum panel: 100 % RH

HİJYEN: Anti-Mikrobiyal boya sayesinde, panel yüzeyindeki bakteri oluşumunu engellemede yüksek performans sağlanır. 

Petek Tavan Fiyatları; göz aralık ölçüsüne, üretilen malzemeye ve renge göre değişkenlik göstermektedir. Burada yer alan ürün başlangıç fiyatı olarak 17 $+KDV'dir. Projenize uygun göz aralığı, malzeme ve renk için bizlerle iletişime geçmeniz durumunda anlık fiyat bilgisi sizlerle paylaşılabilecektir.

Genişletilmiş Metal Mesh Asma Tavanlar kısa adıyla Mesh Tavan; açık yüzey ve transparan görüntü özellikleri ile aydınlatma ve hava sirkülasyonu açısından proje uygulanacak alana değer katan bir asma tavan sistemidir. Yarı geçirgen bir yüzeye sahip olması nedeniyle elektrik ve mekanik tesisat elemanlarına bir örtü vazifesi görmektedir. Metalin istenildiği gibi eğilip bükülebilen yapısı sayesinde tasarımcıların elini güçlendirir. Sadece asma tavan elemanı olarak değil, son zamanlarda cephe tasarımlarının da vazgeçilmezleri arasında kendine yer bulmuştur. İç mekan duvarlarına uygulama yapılarak doğru aydınlatma ile mükemmel bir ambiyans sağlıyor.

Mesh Asma Tavan Alce İnovati̇f Tasarim Yapi Si̇stemleri̇ İnşaat Dekorasyon Li̇mi̇ted Şi̇rketi̇
Örnek Mesh Tavan Projesi
Mesh Asma Tavan Alce İnovati̇f Tasarim Yapi Si̇stemleri̇ İnşaat Dekorasyon Li̇mi̇ted Şi̇rketi̇
Duvar Mesh Uygulaması

Asma Tavan Fiyatları

Asma Tavan, Duvar Uygulamaları, Asma Tavan Aydınlatma Ürünleri ve ALCE İnovatif Ürünleri Fiyat Listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Asma Tavan Analizli Fiyat Teklifi

Projenize uygun ürün seçimi, tam ölçü analizli fiyat teklifi için aşağıdaki bağlantıdan bilgi alabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

ALCE İnovatif Tasarım Ürünler | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan | Petek Tavan | Asma Tavan LED Aydınlatma

COPYRIGHT © 2004 - 2023 Alce İnovatif Tasarım Yapı Sistemleri İnşaat Dekorasyon Limited Şirketi | Her hakkı saklıdır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?