Sıklıkla Sorulan Sorular

Asma Tavan hakkında müşterilerimizin sıklıkla sorduğu sorular ve bu sorulara verilen cevapları derlediğimiz bu yazımızın sizlere yardımcı olmasını ümit ediyoruz.

Asma Tavan Nedir?

Asma tavan, mevcut betonarme, çelik konstrüksiyon veya ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik imalatlara montaj boşluğu sağlayan sisteme verilen ortak isimdir. Mevcut tavandan sarkıtılan metal çubuklara yatay profiller asılarak oluşturulan bu sistem alçıpan ya da dekoratif paneller ile sonlandırılır. Böylece asma tavan kurulan yerlerde ciddi alan tasarrufu yapılır.

Baffle Asma Tavan; Alüminyum veya Galvaniz hammaddeden imal edilen, özel tırnaklı taşıyıcı eleman ve aksesuarla monte edilen bir Asma Tavan çeşididir. Üretiminde kullanılan malzeme yanmaz ve rutubete karşı dirençlidir.  Tavanın görünmesi kolaydır, bina altyapısına yapılacak değişiklikler için çok uygundur. İmalat aşamasında özel müdahale ile montaj yapılacak mekanın özelliklerine göre şekil verilebilir ve tam bir bütünlük sağlanmış olur.

Baffle Asma Tavan Malzemeleri genel olarak Alüminyum ve Galvaniz metal hammaddeden tercih edilse de bazı projelerde Ahşap Baffle Asma Tavan tercih edilebilmektedir.

Baffle Tavan, gürültü ve yankı dahil olmak üzere istenmeyen akustik sorunları etkin bir şekilde kontrol eder. Toplantı salonları ve sınıflar gibi ortamlarda özellikle önemli olabilecek konuşma anlaşılırlığını geliştirmeye yardımcı olmaktadır.  Baffle Asma Tavan tasarlanma biçimleri nedeniyle ham tavanın görülmesini sağlar ve çok açık bir his yaratır.

Farklı seviyelerde akustik ve görsel efekt vermek için geniş bir renk ve yüzey yelpazesinin yanı sıra farklı doku türlerinde Baffle Tavan modelleri mevcuttur. Daha geniş ve daha dar düzenlemeler, bölmelerin nasıl performans gösterdiği ve mekanda hissettirdiği derinlik etkisiyle doğru orantılıdır.

Baffle Asma Tavan Fiyatları projeye özel kullanılan hammaddeye ve Baffle Tavan çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle; aklınızdaki proje ile ilgili detay verdiğiniz taktirde, çok kısa bir süre içinde tam fiyat bilgisini verebiliriz. Baffle Tavanlar hakkında daha fazla bilgi almak için teknik ekibimizle veya Baffle Asma Tavan Fiyatları için satış ekibimizle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

 

Clip-in Asma Tavan

Clip-in Asma Tavan

Clip-in Asma Tavan

Clip-in Asma Tavan

Clip-in Asma Tavan

Clip-in Asma Tavan

Clip-in Asma Tavan

Clip-in Asma Tavan

Clip-in Asma Tavan

Asma Tavan Fiyatları

Asma Tavan, Duvar Uygulamaları, Asma Tavan Aydınlatma Ürünleri ve ALCE İnovatif Ürünleri Fiyat Listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Asma Tavan Analizli Fiyat Teklifi

Projenize uygun ürün seçimi, tam ölçü analizli fiyat teklifi için aşağıdaki bağlantıdan bilgi alabilirsiniz.
Call Now Button
Detaylı Bilgi
Yardıma mı ihtiyacınız var?